Koncertmestere a Camerata Transsylvanica kamarazenekarnak, sikeres koncerteket ad Spanyolországban, Svájcban, Németországban, Olaszországban, Görögországban, Franciaországban és Hollandiában. 1998-ban a Santa Barbara Nemzetközi Zenei Verseny győztese. A Camerata Quartettel sikeres koncertkörúton vesz részt Franciaországban, ahol többek között Bartók 6 Vonósnégyesét játssza. 2000-ben a Weiner Leó Kamarazene Versenyen a szonáta, vonóstrió és a legjobb Weiner-mű előadásáért járó első díjakat nyeri el. 2001-től a Mahidol Egyetem tanára és a Pan Asian (Sony) Filharmonikus Zenekar koncertmestere és szólistája. 2003-ban megalapítja az első magyar zenei intézményt Dél-kelet Ázsiában.
Oláh Vilmos olyan híres művészek kurzusain vett részt, mint Isaac Stern, Ruggiero Ricci, Dénes László, Zsigmondy Dénes, Varga Tibor és Fenyves Loránd. Együtt játszott Yo-Yo Maval, Jurij Bashmettel, Gill Shahammal; a híres karmesterek közül Jeffrey Tattel, Ligeti Andrással, Hollerung Gáborral, Vásáry Tamással, Jurij Szimonovval, Yoshikazu Fukumuraval, Uri Mayerral és Adrien Shunshinenal.
"Szólistaként négy földrészen játszottam. A számos fesztivál és zenei főváros mellett olyan különleges helyeken képviselhettem a magyar kultúrát, mint Kuba, Vietnam, Katar, India, Thaiföld, Libanon, Kína, Tajvan. Vendég professzorként kurzusokat vezettem Peking, Tajpej, Havanna, Saigon, Hanoi, Bangkok, Delhi, Kalkutta és Montana zenei intézményeiben.
Koncertmesterként 1990-től kezdve tevékenykedem. Vezettem a Magyar Állami Operaház, a Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar és a MÁV Szimfonikus Zenekar együtteseit. Ezen kívül a Budapesti Vonósokat, a Magyar Állami Operaház Failoni Kamarazenekarát és a Camerata Transsylvanicát is. Ez utóbbi együttesnek a munkáját hat éven keresztül irányítottam.
2005-ben csatlakoztam a Liszt-díjas Auer Vonósnégyeshez. Számtalan hazai és külföldi koncert mellett lemezre vettük Lajtha László 10 kvartettjét és zongora kamarazenéjét is.
2010 óta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát és a Siam Filharmonikus Zenekart első koncertmesterként irányítom."
Díjak:
Koncz János Hegedűverseny 1986, 1. díj
Koncz János Hegedűverseny 1989, 1. díj
Mozarteum Summer Academy Salzburg 1991, 1. díj
Koncz János Hegedűverseny 1992, 1. díj
Pacem in Terris International Music Competition Bayreuth 1992, 1. díj
Grand Luc Adolph Violin Competition Luxemburg 1995, 1. díj
Weiner Leó Kamarazene Verseny Budapest 2000, 1. díj (Vonóstrió)
Weiner Leó Kamarazene Verseny Budapest 2000, 1. díj (Szonáta)
Kitüntetések:
Lajtha-díj 2010
Dohnányi-díj 2013
Média:
The Violin Alone (életrajzi film a PBS amerikai csatorna gondozásában 2017